Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به جرأت می توانم بگم استانبول یکی از شهر های خوشمزه ی دنیاست با غذاهای بی نظیر, غذاهایی که عموما به ذائقه ی ما ایرانی ها خوش می آید.  طبق نظرسنجی دیروز دراین پست سه تا از تاپ ترین غذاهای استانبول را بهتون معرفی می کنم .

 

اسکندر کباب

اسکندرکباب با گوشت های ورقه شده ی نازک شبیه دونر ، نون های تکه تکه شده زیرِ لایه های گوشت ، سس خوشمزه و کمی کره ی آب شده و در کنارش کمی ماست از بهترین غذاهای ترکی است. قیمت اش حدودا 20 لیره و پیشنهاد من HD اسکندره که شعبه های زیادی در سطح شهر دارد.

 

 

پیده


پیده انواع مختلف داره گوشت،مرغ،سبزیجات و پنیری در نون های کشیده با مواد مشابه پیتزا در تنور پخته می شود قیمت اش بسته به محتویات اش فرق دارد از 15 لیر به بالاست.

 

 


لهماجون


لهماجون که یه غذا با ریشه ی عربیه  روی یه خمیر نازک کمی گوشت و فلفل و جعفری ساتوری شده است که در تنور پخته می شود کنارش کمی کاهو، جعفری و لیمو می گذارند که میتونید روش بریزید و نونش را رول کنید و میل کنید. غذای کم حجم و سبکی است قیمت اش از 5 لیر شروع می شود.

 

 


مسلما قیمت غذاها بسته به جاهای مختلف شهر ممکنه فرق داشته باشد.

منبع:soluna_style