Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین زمان برای سفر به استانبول می توان ماه های اسفند ، اردیبهشت و اواخر ماه های شهریور و اوایل آذر در نظر گرفت. البته وضعیت آب و هوا استانبول را برای سفرتان در نظر بگیرید.
با انتخاب این ماه ها با موج گردشگران و شلوغی شهر مواجه نیستید و هزینه اقامت تان نیز نسبتا متوسط است، همان طور که گفتیم آب و هوا نقش بسزایی را دارد و در این ماه ها دمای هوا بطور تقریبی بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد است.

اسفند و اردیبهشت

در این ماه ها دمای هوای بیشتر از 20 درجه سانتی گراد نمی رسد و باراش باران نیز به تدریج کمتر و هوای مساعد تر می شود . با وجود آب و هوای مساعد در این ماه قیمت هتل ها و بلیط هواپیما هنوز به آن شکل مقرون به صرفه نیست.

خرداد و مرداد

ماه های خرداد و مرداد اوج سفر به استانبول است و دمای هوا نیز افزایش پیدا می کند که دمای این شهر بطور تقریبی بین 27 تا 15 درجه سانتی گراد و هوای شرجی و گرم است. هزینه هتل نیز با افزایش مسافران بالا می رود.

شهریور و آبان

شهریور و آبان را میتوان گفت از بهترین ماه های سفر به استانبول دانست زیرا دمای هوای نسبتا دلپذیر که دمای آن بین 10 تا 22 درجه متغیر است و هزینه های بلیط هواپیما و هتل مقرون به صرفه است.

آذر و بهمن

ماه های آذر و بهمن از ماه های ارزان سفر به استانبول محسوب می گردند به دلیل اینکه در این ماه ها باید منتظر بارش باران و برفی باشید.
البته استانبول در تمام ماه ها براش باران را دارد ولی باید در نظر بگیرد که ماه های زمستانی قاعدتا بیشترین باراش را خواهند داشت. اگر در این ماه ها قصد سفر به استانبول را دارید البسه گرم به همراه داشته باشید و بارش باران و برف را نیز در نظر بگیرد.
البته در این ماه ها هزینه هتل و بلیط هواپیما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

منبع:تیک تریپ